بازارچه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی در کاشمر گشایش یافت

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی، رضا یوسفی رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشمر در حاشیه افتتاحیه این بازارچه اظهار کرد: تولیدات هرمندان در ۲۴ غرفه در این بازارچه در رشته‌های خراطی، معرق و مشبک، صنایع‌دستی، آثار خوشنویسی، تارسازی، فرت‌بافی، طراحی و نقاشی، سوزن‌دوزی و تابلوفرش و نقاشی پشت‌شیشه عرضه می‌شود.

او افزود: حمایت از هنرمندان و فعالان، رونق بخشیدن به اقتصاد، تقویت تولید و ایجاد اشتغال در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی و عرضه مستقیم محصولات و تولیدات از اهداف برپایی این بازارچه است.

یوسفی با اشاره به اینکه کاشمر به‌دلیل دارا بودن توانمندی و استعداد در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی از نبود یک بازارچه دائمی و محلی مناسب برای عرصه تولیدات هنرمندان رنج می‌برد، یادآور شد: امیدوارم افتتاح این بازارچه فرصت مناسبی برای نمایش پتانسیل و ظرفیت این حوزه و توجه مسئولان به‌ضرورت احداث بازارچه دائمی در این شهرستان باشد.

بازارچه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی کاشمر همه‌روزه در دو نوبت صبح و عصر تا ۳۰ شهریور در طبقه منهای یک مجتمع شهرداری کاشمر واقع در حاشیه خیابان امام خمینی(ره) پذیرای بازدیدکنندگان و مراجعه‌کنندگان است

0