هنر در خدمت زلزله‌زدگان کرمانشاه/ سهم خودمان را با هنر ادا می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، کارگاه خلق و فروش آثار هنری به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه، سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ به همت گروه تجسمی بنیاد روایت فتح و مرکز تجسمی حوزه هنری در این مرکز برپا می‌شود.

* هنر را برای زلزله‌زدگان کرمانشاه خرج می‌کنیم

محمدتقی اسدی از خوشنویسان کشور که در این کارگاه حضور خواهد داشت، گفت: چند آیه قرآن را برای خطاطی در نظر گرفته‌ام و قرار است آن را کتابت کنم. در عین حال، چند اثر از آثاری که تاکنون تولید کرده‌ام هم برای فروش ارائه خواهم کرد، تا به هدفمان که کمک به زلزله‌زدگان است، نزدیک‌تر شویم.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است بسیاری از هنرمندان که تمکن مالی دارند، کمک‌های نقدی خود را ارسال کرده باشند اما ما نیز بر آن شدیم تا از جنبه‌های دیگر هنر بهره جوییم و با خلق اثر هنری و فروش آن در صدد کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بر آییم.

اسدی ادامه داد: ما به عنوان هنرمند، دغدغه هموطنان خود را داریم و سعی داریم با خلق اثر هنری، این دغدغه‌مندی را نشان دهیم. من به عنوان خوشنویس، معتقد هستم، خط برای خط نیست یعنی هنر برای هنر نیست بلکه هنر برای مردم است. هنرمند با همراه شدن با مردم است که ماندگار می‌شود.

* با هنرمان سهم خود را در قبال هموطنان زلزله‌زده ادا می‌کنیم

هادی معزی از هنرمندان نقاشی‌خط گفت: برای من افتخاری است که بتوانم کاری برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه انجام دهم و خوشحال هستم که برای حضور در این ورک‌شاپ دعوت شدم؛ چراکه می‌توانم در حد توانم به هموطنان خود کمک کنم.

وی ادامه داد: هنر این‌بار در نمایی دیگر ظاهر شده و می‌توان این امر را پرش رو به جلو برای هنر تلقی کرد. بسیار خوشحال هستم که این اتفاق می‌افتد و امیدوارم همه اقشار جامعه با هر رویکرد سیاسی، درصدد انجام کار برای کمک به زلزله زدگان برآیند.

معزی با اشاره به آثاری که برای فروش ارائه خواهد داد گفت: علاوه بر اثری که در ورک‌شاپ تولید خواهم کرد، چند اثر از آثاری که آماده فروش هستند نیز ارائه خواهم داد. این آثار نقاشی‌خط هستند که با تکنیک اکریلیک ارائه شده‌اند. یکی از این آثار در بر گیرنده نام امام حسین(ع) است که به صورت پرنده درآمده‌ و 150 در 150 سانتی‌متر اندازه دارد. همچنین دو اثر 100 در 70 روی مقوا نیز برای فروش ارائه خواهم کرد.

این هنرمند خاطرنشان کرد: از این طریق، هنرمندان می‌توانند با مردم ارتباط برقرار کنند و نگاهی که عموم مردم به هنرمندان دارند و به آن‌ها به عنوان انسان‌هایی گوشه‌نشین نگاه می‌کنند، تغییر کند و متوجه شوند که هنرمندان نیز می‌توانند با مردم همراه شوند.

انتهای پیام/

0