سایت بلیت‌فروش جشنواره تئاتر شروع نکرده هنگ کرد!/ وقتی مسئولان جشنواره هشدار رسانه‌ها را جدی نمی‌گیرد+فیلم

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، انتخاب سایت بلیت فروشی جشنواره تئاتر فجر این دوره با حاشیه‌های فراوانی روبه‌رو بوده است. از وقتی زمزمه‌های انتخاب سایت ایران نمایش (ایران کنسرت) مطرح شد، صحبت‌هایی مبنی بر چگونگی و چرایی انتخاب این سایت که پیشتر به واسطه فعالیت‌هایش در زمینه موسیقی شناخته شده، مطرح شد.

از طرفی با توجه به ضعف عمده در بلیت‌فروشی و تبلیغات جشنواره موسیقی فجر در سایت بلیت فروشی ایران کنسرت و با توجه به واگذاری یکی دیگر از جشنواره فجر به سایت محمد حسین توتونچیان، شائبه همکاری‌های فرامتنی و فرا مناقصه‌ای وزارت ارشاد با این سایت مطرح شد.

تا این که روابط عمومی جشنواره متنی را منتشر کرد و به دفاع از این انتخاب عجیب خود پرداخت و سیاست‌های خود را بازگو کرد:

سیاست‌های کلی:
1- تلاش برای شفافیت حداکثری در فروش بلیط و طراحی سازوکاری برای انتخاب‌های بهینه.
2- تجمیع تمام مراحل فروش در سایت و به حداقل رساندن بلیتهایی که خارج از مکانیزم سایت به افراد اختصاص می‌یابند.
3- تلاش برای یکپارچه‌سازی فرآیند فروش از خرید بلیط تا جانمایی افراد در سالن و واگذاری مسئولیت کامل آن به سایت فروش.
4- تدوین ساختاری اندیشیده شده برای بخش‌های مربوط به دانشجویان و خبرنگاران به‌گونه‌ای که بتواند مبنایی برای ارتقای وضعیت فروش در سال‌های بعد باشد.

بخشی از خواسته‌ وانتظارات :
1- ارائه روزانه یا آنلاین بانک اطلاعاتی خریداران بلیط.
2- پشتیبانی آنلاین فنی و تلفنی و سرعت عمل بالا در پاسخگویی.
3- درج تبلیغات جشنواره و اجراها روی سایت با نظر ستاد جشنواره.
4- چاپ کلیه امور مربوط به بلیت میهمان.
5- ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی با دسترسی کامل برای ستاد جشنواره.
6- امکان دریافت گزارش ساعتی از فعالیت‌ها از طریق پنل حساب کاربردی ستاد.
7- قابلیت امکان جابه‌جایی در جدول نمایش و عودت مبالغ خریداران در صورت نیاز در اسرع وقت.
8- ضمانت حسن انجام امور فوق.
9- ارائه عددی منطقی و اقتصادی برای سهم درصد طرفین.

اما در قدم اول شروع فعالیت‌های این سایت که به بخش خبرنگاران مربوط می‌شد این سایت به شکل عجیبی دچار مشکل شده است که در ادامه فیلمی را در این ارتباط میبینید:

هم اکنون که پنج روز تا جشنواره موسیقی فجر مانده، هیچ اثری از این رویداد در سایت ایران نمایش نیست و بخش مربوط به خبرنگاران نیز که دچار مشکل فنی بود، حذف شده است. 

موضوع بلیت فروشی که با یک انتخاب درست می‌توانست به راحتی انجام شود، حال به یک معضل تبدیل شده و نگرانی‌های زیادی را برای این دوره جشنواره تئاتر فجر به وجود آورده است. از طرفی عملکرد سایت ایران کنسرت در جشنواره و فروش بسیار ضعیف بلیت و حضور کمرنگ مخاطبان در جشنواره و عدم تبلیغات باعث شده تا بزرگترین رویداد موسیقی کشور که این روزها در حال برگزاری است عملا با بحران مخاطب مواجه شود.

شماری از رسانه‌ها پیش از انتخاب سایت مربوطه، این هشدار را به مسولان دادند که انتخاب این سایت با توجه به عملکرد مشابه در جشنواره موسیقی انتخاب درستی نخواهد بود. حال باید منتظر ماند و دید که واکنش وزارت ارشاد نسبت به این موضوع چه خواهد بود.

از طرفی بنابر اعلام روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، مشکل ابتدایی کارت‌های اعتباری از بانک ملت و سیستم به پرداخت و ساختار بانکی بوده و از روز گذشته تاکنون موارد مختلفی از پشتیبانی ایران کنسرت درباره باز شدن سایت مطرح شده که البته صحت نداشته است. درحال حاضر اعلام می‌شود که مشکل بانکی رفع شده و منتظر رفع مسائل دیگر هستند.

در این زمینه علی‌رغم تلاش‌‌های تیم روابط عمومی، با کم‌کاری و مشکلات سطحی سایت ایران نمایش هنوز سایت برای خبرنگاران باز نشده و مشکلات فنی به قوت خود باقی است و هنوز معلوم نیست که زمان باز شدن سایت برای عموم و برای خبرنگاران چه زمانی خواهد بود.

انتهای پیام/

0