2 اسفند؛ جشنواره تئاتر دانشگاهی آغاز می شود/همکاری نهادهای تئاتری با جشنواره تئاتر دانشگاهی

به گزارش خبرگزاری فارس، نهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی که فعالیت خود را به دبیری رضا مرشد در پنج بخش نمایشنامه‌نویسی، مسابقه صحنه، تجربه‌های نو، کارگاه تجربه‌های نو، رپرتوآر کلاسی شروع کرده بود به روزهای برگزاری خود نزدیک می‌شود.

اولین اتفاق تغییر در تاریخ برگزاری جشنواره از پنجم به دوم اسفند ماه است.

در حاشیه برگزاری جشنواره کارگاه‌هایی با عناوین کارگاه ترجمه به سرپرستی اصغر نوری، کارگاه پرفورمنس آرت به سرپرستی امیر راد، کارگاه تئاتر فیزیکال به سرپرستی یاسر خاسب، کارگاه رقص معاصر به سرپرستی مصطفی شب‌خوان، برگزار شده‌ است.

چندین کارگاه دیگر از جمله کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی محمد امیریاراحمدی و مجموعه کارگاه‌های «وقتی می خواهیم برای یک دکمه کت بدوزی» به سرپرستی جابر رمضانی، یوسف باپیری و حسین توازنی‌زاده و کارگاه کشف کنش بدنی از طریق پانتومیم معاصر در طی روزهای جشنواره به صورت رایگان برگزار شد.

دومین رویداد در مورد برگزاری نهمین جشنواره تئاتر سوره، می‌توان به همکاری با سالن‌ها و مکان‌های فرهنگی مختلف اشاره کرد.

از جمله موزه‌ هنرهای‌ معاصر که کارگاه پرفورمنس آرت به سرپرستی امیر‌ راد به همکاری این مکان برگزار شد.

مجموعه عمارت روبه‌رو از دیگر مراکز همراه جشنواره است که میزبانی برخی از کارگاه‌های جشنواره را بر عهده دارد.

گفتنی‌ است که اجرای عمومی اثر برگزیده بخش تجربه‌های نو نیز در سال 97 به این مجموعه معرفی خواهد شد.

مرکز تئاتر مولوی از دیگر اماکن همراه این دوره از جشنواره است .

این مرکز که از دیرباز میزبان تئاترهای دانشگاهی بوده‌ است، در این دوره با در اختیار گذاشتن سالن‌ کوچک برای اجراهای جشنواره نقش مهمی در برگزاری این جشنواره را ایفا کرده‌ است.

اختتامیه جشنواره در تاریخ دهم‌ اسفندماه سال جاری با معرفی آثار برگزیده و تقدیر از فعالان و اساتید تئاتر دانشگاهی در دانشگاه سوره برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

0