کاهش پیش‌بینی رشد انگلیس/کنار گذاشتن ۳ میلیارد پوند برای برگزیت

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، انگلستان پیش‌بینی چشم‌انداز رسمی رشد اقتصادی خود را کاهش داده و پیش‌بینی کرده که در سال‌های آینده، به شدت به اخذ وام نیاز خواهد داشت.

وزیر مالی انگلیس، فیلیپ هموند، بودجه رسمی پاییزی دولت انگلیس را در زمانی ارائه کرد که حزب محافظه‌کار حاکم، با شرایط سیاسی و اقتصادی به چالش کشیده شده است.

اداره غیرحزبی بودجه (اوبی‌آر)، پیش‌بینی کرد که تولید ناخالص ملی (جی‌دی‌پی) انگلیس در ۲۰۱۷میلادی، ۱.۵ درصد رشد خواهد کرد و سپس این رشد به طور تدریجی ظرف ۳ سال آینده، به ۱.۳ درصد کاهش می‌یابد. انگلیس قبلا پیش‌بینی کرده بود که در ۲۰۱۷ به رشد ۲ درصدی خواهد رسید.

هموند قول داد که ظرف ۲ سال آینده، برای هماهنگی برنامه‌های برگزیت ۳ میلیارد پوند (معادل ۳.۹ میلیارد دلار) کنار بگذارد.

هموند گفت: مذاکرات بر سر روابط آینده ما با اتحادیه اروپا، اکنون وارد فاز حیاتی خود شده است.

او اضافه کرد: ما تا به حال حدود ۷۰۰ میلیون پوند برای آماده‌سازی‌های برگزیت هزینه کرده‌ایم و امروز من اعلام می‌کنم که برای ۲ سال آینده ۳ میلیارد پوند دیگر کنار می‌گذارم.

اداره غیرحزبی بودجه (اوبی‌آر) اعلام کرد که در اواخر امسال، نرخ تورم از ۳ درصد به سوی ۲ درصد افت خواهد کرد.

این سازمان اعلام کرد که نرخ وام‌گیری سالیانه در ۲۰۱۷، حدود ۴۹.۹ میلیارد پوند بود که بیش از ۸ میلیارد پوند از پیش‌بینی ماه مارس، کمتر شده است.

در مورد بدهی، اوبی‌آر اعلام کرد که نرخ آن امسال در بیشترین حالت، به ۸۶.۵ درصد تولید ناخالص ملی خواهد رسید و در سالهای آتی تا ۲۰۲۳ نرخ ان به ۷۹.۱ درصد کاهش خواهد یافت.

روز سه‌شنبه داده‌های اداره ملی آمار نشان داد کسری بودجه انگلیس در ماه گذشته، به ۸ میلیارد پوند افزایش یافته است که این در مقایسه با سال گذشته، یک افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد. این درحالی است که تحلیل‌گران این مقدار را حدود ۷ میلیارد پوند پیش‌بینی کرده بودند.

هموند اعلام کرده است که می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ میلادی، به کسری بودجه کمتر از ۲ درصد تولید ناخالص ملی دست پیدا کند (از مقدار فعلی ۲.۶ درصدی برای ۲۰۱۶-۲۰۱۷) و هدف او از بین بردن کسری بودجه تا اواسط دهه ۲۰۲۰ است. قبل از رای به برگزیت در ۲۰۱۶ انگلستان امیدوار بود تا پایان این دهه، به سرریز بودجه دست پیدا کند.

پس از ارائه بیانیه بودجه پاییزی توسط هموند، شاخص فوتسی انگلستان ۰.۵ درصد رشد کرد؛ درحالی‌که پوند در برابر دلار به نرخ برابری ۱.۳۲۱۳ افت کرد.

هموند همچنین گفت: سقف درآمد شخصی معاف از مالیات، در آوریل ۲۰۱۸ تا ۱۱.۸۵۰ افزایش می‌یابد. آستانه شروع نرخ مالیات بالاتر، درآمد ۴۶۳۵۰ پوند خواهد شد.

هموند گفت که در نظر دارد تا اواسط دهه۲۰۲۰,سالانه۳۰۰ هزار مسکن جدید احداث کند و گفت که حزب حاکم، ناکارآمدی‌های بازار املاک را اصلاح خواهد کرد. او گفت در این رابطه تضمین‌های دولتی به مبلغ۴۴ میلیارد پوند تخصیص داده می‌شود تا فعالیت‌های ساخت و ساز تقویت شود.

0