مصدومیت 3 نفر در زلزله هجدک کرمان

مدیر کل بحران استان کرمان گفت: خوشبختانه بررسی های انجام شده نشان می دهد که زلزله هجدک کرمان تاکنون خسارت جانی نداشته و تنها 2 نفر در راوند و یک نفر در شهر کرمان به دلیل فرار برای نجات یافتن صدمه دیده‌اند.

مهرابی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: براساس گزارش‌های رسیده از نیروهای امدادی مستقر شده در کانون زلزله یعنی روستای هجدک استان، بروز این زلزله، خسارت مالی زیادی نداشته است. 10 گروه امدادی متشکل از نیروهای نظامی و انتظامی، فرمانداری و بخشداری به منطقه زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی افزود:در پی بروز این زلزله خانه های کلنگی که در زلزله چند روز پیش این روستا آسیب دیده بودند دچار تخریب بیشتری شدند و خوشبخانه این خانه ها تخلیه شده بودند و فردی در آن ساکن نبوده است. زمین لرزه ای نیز به بزرگی 6.1 ریشتر جمعه 10 آذر ماه روستای هجدک کرمان را لرزانده بود.

مهرابی خاطرنشان کرد: بعد از زلزله چند روز گذشته این منطقه و آسیب دیدگی برخی خانه ها، امکانات امدادی از جمله پتو و چادر در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته بود و مشکلی از این نظر نداشته اند و حال نیز نیروهای امدادی در منطقه مستقر هستند تا اگر کمبودی وجود دارد برطرف کنند.

به گزارش ایسنا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 6.2 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، ظهر امروز حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.

0