نماز باران در قم اقامه شد

نماز باران به امامت آیت‌الله خرازی و حضور گسترده اقشار مردمی در قم اقامه شد.

به گزارش ایسنا، نماز باران پیش از ظهر امروز به امامت آیت‌الله سید محسن خرازی در مصلی قدس قم اقامه شد.

گفتنی است در صفوف گسترده نماز باران آیت‌الله مرتضی مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه موقت قم و همچنین آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و برخی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

پس از اقامه نماز باران آیت‌الله رضا استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با ذکر دعا در جهت نزول باران رحمت الهی عنوان کرد: خداوند همواره انسان ها را با انواع بلایا امتحان می کند ما با نماز باران از خداوند بخشش گناهان و نزول برکاتش را طلب می نمائیم.

وی تصریح کرد: نماز باران نیز همچون نماز های عید ارزشمند و دارای آثار و برکات زیادی است در این نماز بندگان با دعاهای خود از خداوند رحمت الهی را می طلبند.

آیت الله استادی بیان کرد: خواندن نماز باران به صورت جماعت نیز برکات زیادی دارد و ما امیدواریم با حضور پر شور مومنان و بندگان، خداوند باران رحمت خویش را نازل فرماید.

وی خاطرنشان کرد: برخی از گناهان موجب کاهش برکات در زندگی می شود اگر انسان مومن به نماز و دعا و زکات و انفاق و دیگر امور واجب و نیک اهتمام ورزد خداوند نیز او را مشمول رحمت می سازد.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: مبادا با کم فروشی و کنار گذاشتن نیکی‌ها و امر به معروف و نهی از منکر و بی توجهی به نماز و زکات خود را از استجابت دعا محروم کنیم و موجب شویم تا خداوند بلایایی را برای ما در نظر بگیرد.

0