امام جمعه قزوین: شایعه کرده‌اند یک چهره قرآنی برای پسرش در یک هتل مجلل عروسی گرفته / این فرد اصلا پسر ندارد

امام جمعه قزوین: شایعه کرده‌اند یک چهره قرآنی برای پسرش در یک هتل مجلل عروسی گرفته / این فرد اصلا فرزند پسر ندارد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: رفتار استکبار به سرکردگی آمریکا همچنان با ایران اسلامی خصمانه است و دل سپردن به اجانب با هر عنوانی ساده لوحی و اشتباه محض است.

به گزارش مهر، ایت الله عبدالکریم عابدینی در آیین نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد با توصیه مردم به رعایت تقوی و پرهیزگاری اظهارداشت: باید رفتارمان با فرزندان، همسر، همسایه و خانواده توام با اخلاق و قرآن و دین باشد و اگر درست رفتار کنیم خداوند هم نعمت و برکت خود را شامل حال بندگان می کند و اگر خودمان به همدیگر رحم نکنیم خدا هم به ما رحم نخواهد کرد.

رفتار استکبار با ایران همچنان خصمانه است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان استکباری با انواع نقشه ها و توطئه ها تلاش کردند تا به نظام ما آسیب بزنند و ابتدا با تحمیل جنگ، سپس با کودتا، ترور شخصیتها، فشار نظامی و تحریم همه ابزارهای خود را بکار بستند اما با هدایت رهبری و حضور مردم در صحنه در همه برنامه ها شکست خوردند.

وی اضافه کرد:دشمن هرکاری توانسته انجام داده واگر می توانست از طریق نظامی هم وارد می شد اما اگر کاری نکرده نتوانسته و ناامید شده وبا استفاده از منافقین داخلی و خارجی هم راه به جایی نبرده و شکست خورده است.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: امروز هم دشمن عقب نشینی نکرده و چون از جنگ نتیجه نگرفته با جنگ سرد می خواهد موجب یاس و ناامیدی مردم به مسئولان و افراد خوشنام شود.

شایعه پراکنی ترفند جدید دشمن است

وی گفت: شایعه پراکنی از دیگر ترفندهای دشمن در شرایط کنونی است و این روزها برای نمونه برای یک چهره قرآنی شایعه کرده اند که برای فرزند پسرش در یک هتل مجلل جشن عروسی گرفته در حالی که این فرد اصلا فرزند پسر ندارد و می خواهند با این کار موج بی اعتمادی در جامعه ایجاد کنند.

دل سپردن به اجانب ساده لوحی است

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: آمریکا در برجام نیز ما را فریب داده اما هنوز عده ای فکر می کنند این بار باید به اروپا اعتماد کرد زیرا آنها با ما بهتر رفتار می کنند.

وی گفت: دل سپردن به آمریکا و اجانب یعنی دل کندن از دین و بی اعتنایی به عقل و فهم مردم، بی احترامی به تقوی و ضایع کردن عزت و شرف و این کار نوعی طغیانگری است.

عابدینی اظهارداشت: به گفته رهبر انقلاب مردم باید در جنگ سرد نیز مانند دوران جنگ تحمیلی هوشیار و آماده دفاع باشند تا باردیگر طعم تلخ شکست را به دشمنان بچشانند.

برگزاری نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور

خطیب جمعه قزوین در ادامه به انتخاب رئیس جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اشاره کرد و گفت: انتخاب حجت الاسلام علی اکبری میتواند نشاط و تحول دیگری در این نهاد ایجاد کند.

وی افزود: در حال حاضر نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور اقامه می شود و این حرکت عظیم معنوی با حضور گروههای مختلف نقش مهمی در آگاه سازی مردم به امور دینی و سیاسی داشته است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: باید ائمه جمعه همواره حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند و با بیان حدیث و آیات قرآنی مردم را از امور آگاه کنند.

گفتن برخی حرفها وظیفه دینی است

آیت الله عابدینی بااشاره به انتقاد برخی که میگویند نباید از مسائلی مانند برجام زیاد در خطبه ها گفته شود اظهارداشت:ائمه جمعه نباید ازکسی طرفداری و یا کسی را تخریب کنند اما گفتن حقایق نباید برخی را ناراحت کند.

وی اظهارداشت: این که من از زمین خواری انتقاد می کنم نباید برخی ناراحت شوند و قرار نیست بخاطر آبروی آدم های متخلف دستورات الهی نادیده گرفته شود.

عابدینی گفت: ما وظیفه خود می دانیم که بگوییم اعتماد کردن به دشمن اشتباه است و کسانی که وقت مردم را در برجام تلف کردند و سرمایه های علمی ما را بتن ریزی کردند در اشتباه بودند و حالا وقتی ما از پیامدهای برجام می گوییم باید برخی ناراحت شوند.

وی اضافه کرد: ما نباید تغییر رویه دهیم بلکه آنها که این انتقاد را برنمی تابند باید روشها و دیدگاه خود را عوض کنند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: کسانی که برداشت های دیگری از صحبتهای ما در نماز جمعه می کنند کارشان خوب نیست و به جای آن باید به فکر ساخت یک مصلی آبرومند برای شهر قزوین باشند.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: خطبه های نماز جمعه برای این است که از قرآن و دین و حدیث بگوییم و مردم را آگاه کنیم.

مدیریت فضای مجازی ضروری است

وی در ادامه یادآورشد: فضای مجازی در شرایط کنونی آسیب های جدی به مردم می زند و فرهنگ های غلطی را در جامعه ترویج می کند که مدیریت این فضا از سوی مسئولان باید جدی گرفته شود.

آیت الله عابدینی در خصوص ولادت حضرت زینب(س) الگوی عفت و پاکدامنی و حریت و آزادی و صبر شکیبایی هم نکاتی را یادآورشد و در پایان یاد ۳۲ جان باخته کشتی نفتکش سانچی در حادثه غرق شدن این کشتی را گرامیداشت.

0