سازمان اطلاعات آمریکا در خصوص دستاوردهای فضایی روسیه و چین هشدار داد

سازمان های اطلاعاتی آمریکا،هشدار داده اند روسیه و چین به زودی قادر به تولید و به کار گیری سلاح های فضایی "مخرب" خواهند بود .
به گزارش سرویس آی تی انتخاببه نقل از سی ان بی سی ، به نظر می رسد چینی ها در تلاشند تا از سلاح های ضد ماهواره ای به عنوان وسیله ای برای کاهش توان نظامی آمریکا و متحدان نظامی این کشور استفاده کنند .
سازمان اطلاعات آمریکا روز گذشته هشدار داد که طی سال آینده، مسکو و پکن می توانند برای مقابله با فرصت های فضایی بالقوه آمریکا قد علم کنند.
در این گزارش، دو تن از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد "سلاح های ضد ماهواره ای را به عنوان وسیله ای برای کاهش توانایی نظامی ایالات متحده و متحدان آن" در نظر می گیرند،موضوعی که به طور اخص می تواند منعکس کننده منابع سازمان هایی از جمله اف بی آی، سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا باشد .
سلاح های ضد موشکی روسیه و چین که شامل موشک های بالستیک می شوند، برای آسیب رساندن به سیستم های فضایی طراحی شده اند. این سلاح ها بخشی مهم و عنصری اصلی از آنچه که به عنوان فن آوری کانتر اسپیس شناخته می شود، هستند . این سیستم ها به شکل سخت افزاری و نرم افزاری با هدف ایجاد مانع سر راه دشمنان در فضای خارج از جو زمین طراحی شده اند .
یک منبع اگاه در این خصوص می گوید ؛ ما بر این عقیده هستیم که اگر درگیری هایی آتی بین ایالات متحده و روسیه یا چین اتفاق بیفتد، هر دو کشور حملات علیه ماهواره های ایالات متحده و متحدانش را در دستور کار خود قرار می دهند و موضوعی که می تواند به یک بحران نظامی بزرگ تبدیل شود .
"در حال حاضر نگرانی خاص، در مورد آزمایش های ماهواره ای پیشرفته روسیه و چین است . به نظر می رسد نوعی مسابقه ساخت اسلحه های فضایی بین ابرقدرت ها در جریان است . سلاح های فضایی شامل دستگاه های ماهواره ای، لیزر و سیستم های اسلحه ای با قدرت بالا است .
رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رییس جمهور چین،، هر دو دارای اقتصادهایی بزرگ اما روابطی متزلزل با آمریکا هستند . مدتی پیش نیز دونالد ترامپ به طور رسمی از سیاست های مسکو انتقاد کرد ، اما کاخ سفید هنوز تحریم های طولانی مدت را در مورد دولت پوتین اعمال نکرده است. همه این ها در شرایطی است که تعدادی از همکاران سابق ترامپ در حال تحقیق برای ادعای همکاری وی با کرملین هستند .

0