رویترز: بزرگترین بسته تحریمی آمریکا علیه کره شمالی اعمال شد

همزمان با اعلام رئیس جمهوری آمریکا، وزارت خزانه داری این کشور 56 فرد، شرکت و کشتی را به اتهام ارتباط با کره شمالی به فهرست تحریم های خود افزود.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا یک فرد، 27 شرکت و 28 کشتی را در راستای محدود کردن شرکت های تجاری و کشتیرانی کره شمالی تحریم کرد.
این تحریم ها در حالی اعلام شد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود برای کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران (CPAC) اعلام کرد بزرگترین بسته تحریمی را علیه کره شمالی اعمال خواهد کرد.
کشتی های تحریم شده یا در کره شمالی، چین، سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ، جزایر مارشال، تانزانیا، پاناما و کومور قرار دارند و یا به نام این کشورها و مناطق ثبت شده و با پرچم آن فعالیت می کنند.
واشنگتن همچنین هشدار داد کسانی که به انتقال کالا از یا به کره شمالی کمک می کنند هدف تحریم های چشمگیری از سوی آمریکا قرار خواهند گرفت.
به گزارش ایرنا، مایک پنس معاون ترامپ در سفر خود به کره جنوبی برای حضور در افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ 2018 وعده شدیدترین تحریم ها علیه کره شمالی را داده بود.
دفتر مایک پنس روز چهارشنبه (2 اسفند) خبر داد که وی برنامه ای برای دیدار محرمانه با مقام های کره شمالی در المپیک زمستانی پیونگ چانگ داشته که در لحظه آخر از سوی کره شمالی لغو شده است.
دفتر پنس افزود که پیونگ یانگ علت لغو این دیدار را نارضایتی از اعلام تحریم های جدید علیه این کشور از سوی پنس و همچنین دیدار وی با فراریان کره شمالی عنوان کرده است.
کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی و کیم یونگ نام مرد شماره دو این کشور که قرار بوده با پنس ملاقات کنند، در راس هیاتی برای حضور در المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ و دیدار با مقام های کره جنوبی به این کشور سفر کرده بودند.
لغو این دیدار در حالی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از مون جائه این رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به پیونگ یانگ دعوت کرده است.
نزدیکی دو کره و ظهور نشانه های کاهش تنش در روابط این دو کشور در حالی است که آمریکا خواستار افزایش حداکثری فشار بر کره شمالی است.

0