ظریف: اگر مذاکره مجدد می‌خواهند، ابتدا ۱۰ تن اورانیوم ایران را پس دهند
ظریف: اگر مذاکره مجدد می‌خواهند، ابتدا ۱۰ تن اورانیوم ایران را پس دهند 
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفتگویی اختصاصی با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ضمن تاکید بر "غیرقابل مذاکره بودن" برجام گفته اگر آمریکا خواستار اضافه کردن متممی به برجام است، ایران هم خواستار مذاکره مجدد همه بندهای این توافق‌ است.
 
به گزارش «انتخاب»، در این گفتگو که نیویورک تایمز آن را پنجشنبه (۲۱ سپتامبر - ۳۰ شهریور) منتشر کرده، وزیر خارجه ایران یک روز بعد از دیدار با وزرای خارجه گروه ۱+۵ که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، گفته به عقیده او به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به اندازه کافی درباره جزئیات تعهدات ایران در برجام اطلاعات داده نشده است.
 
ظریف اظهارات دونالد ترامپ درباره "مایه شرمساری خواندن" برجام برای آمریکا که دو روز پیش در جریان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایراد شد را "مهمل و پوچ" خوانده و گفته صحبت درباره مذاکره دوباره، به معنای بازگشت همه شرایط به زمان قبل از گفتگوهای هسته‌ای است از جمله بازگرداندن ۱۰ تن اورانیوم غنی شده ایران که این کشور پس از امضای برجام، آن را به روسیه ارسال کرد.
 
ظریف همچنین به نیویورک تایمز گفته اگر آمریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد، وجهه بین‌المللی ایالات متحده به عنوان کشوری که "قابل اعتماد" نیست و به عهدش وفادار نمی‌ماند خدشه‌دار خواهد شد و آن وقت "چه کسی حاضر به مذاکره با آمریکا می‌شود. "
0