ایران رتبه اول منطقه و هفتم دنیا را در حوزه پوست دارد

به گزارش خبرنگار مهر دکتر محمد باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در  کنگره قاره ای درماتولوژی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: علم پزشکی در ایران مربوط به چند قرن گذشته است و تحصیل پرشکی از چند سال گذشته در کشورمان شروع شده است.

وی ادامه داد: موقعیت ایران نسبت به سایر کشورها متفاوت است به همین دلیل تحقیقات خاص خودش را می طلبد.

لاریجانی با اشاره به اینکه بیمارستان های زیادی در خصوص علم پزشکی راه اندازی شده است، افزود: در نظام سلامت مشکلاتی در زمینه پوست داشتیم و در حال رفع این مسائل هستیم.

وی عنوان کرد: دو هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستند و امروزه مردم کشور نیازمند خدمات درمانی هستند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: وضعیت ما در حوزه پوست در دنیا در رتبه ۱۷ و در منطقه اول هستیم.

لاریجانی عنوان کرد: شرکت پزشکان خارجی در کنگره های علمی باعث تبادل اطلاعات می شود و حضور متخصصان خارجی نشان دهنده شناخته بودن ایران در زمینه پزشکی است.

وی ادامه داد: ما در برخی از رشته ها پیشرفت کرده و در برخی دیگر نیازمند کار بیشتری هستیم.

لاریجانی با بیان اینکه ایران بالاترین تولید علم را در منطقه دارد، عنوان کرد: در زمینه تولید علم نقش کشورمان پیشرفت چشمگیری کرده است و امروزه ۳۰ درصد از تولیدات علمی کشور مربوط به حوزه پزشکی است.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها از استادان ایرانی مقیم خارج از کشور به صورت افتخاری و با هدف تعامل بیشتر بین متخصصان داخلی و استادان خارج از کشور استفاده کنند.

لاریجانی افزود: در حوزه بیماری و ریز فاکتور اطلاعات استان ها را به تفکیک داریم به طور مثال شیوع چاقی در استان های شمال کشور جدی است.

وی گفت: اطلاعات بیماری ها را در اختیار استانداری ها قرار داده و برای معاون دانشگاه های سراسر کشور طراحی کرده ایم و وزارت بهداشت کارهای بزرگی برای بهبود کیفیت زندگی مردم انجام می دهد.

0