7.5 هکتار زمین برای ساخت اردوگاه دانش‌آموزی گنبدکاووس اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, فرج الله رزاقی, عصر امروز در گردهمایی معاونین پرورشی, تربیت‌بدنی و کارشناسان عترت و قرآن در سالن فرهنگیان گنبدکاووس اظهار داشت: اگر در مدرسه‌ای کتابخانه وجود داشته باشد اما از آن استفاده نشود, آن مدرسه مرده است, باید کرسی‌های آزاداندیشی در همه حوزه‌ها اجرا شود و با مدیریت و نظارت شما هر 2 هفته یک‌بار سوالات مختلفی مطرح تا دانش‌آموزان با مطالعه پاسخگوی آن باشند.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس افزود: در حوزه قرآن در مقطع ابتدایی, روان‌خوانی و روخوانی, در مقطع متوسطه اول حفظ و قرائت و در مقطع متوسطه دوم تفسیر و نهج‌البلاغه اولویت‌های ما است.

رزاقی یادآور شد: آنچه به عنوان آسیب اجتماعی در تعلیم و تربیت دانش آموزان وجود دارد این است که بیشتر ما برای دانش آموزان گوینده بودیم تا اینکه بخواهیم عملی و با رفتار نشان دهنده باشیم باید عمل بخشی در مدارس اجرا شود.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در جوار سد گلستان‌یک با همکاری منابع طبیعی 7.5 هکتار از اراضی منابع طبیعی در جهت ساخت اردوگاه دانش آموزی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت و از محل اعتبارات تملک و دارایی نیز مبلغ 15 میلیارد تومان جهت فعالیت‌های عمرانی این سازمان مصوب شد.

رزاقی گفت: فنس‌کشی و طرح مطالعاتی این اردوگاه به زودی انجام خواهد شد و در تلاش هستیم تا از محل صندوق فرهنگی کشور نیز, از اردوگاه شهید چمران که در حال حاضر به صورت فصلی استفاده می‌شود, به عنوان باشگاه فرهنگیان شماره 2 گنبدکاووس استفاده کنیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: باید حصارهای یکنواخت شکسته شود و در مدیریت و کارها تغییر, دگرگونی و حرکت ایجاد کنیم زیرا شما به عنوان یک نهاد تربیتی شناخته شدید و این رسالت شما را سنگین‌تر می‌کند.

رزاقی تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته, گروه کرال فرهنگی شهرستان گنبدکاووس از رتبه دوم به مقام نخست در سطح کشوری ارتقاء یافت و 6 گروه فرهنگی, هنری شهرستان در مسابقات استانی به مرحله کشوری راه یافتند.

انتهای پیام/

0