50 صندوق خرد روستایی در استان کردستان تشکیل شده است

لیلا آژیر در گفت‌وگو با تسنیماظهار داشت: این کارگاه آموزشی با حضور بانوان کارآفرین و مدرسین کشوری و بین‌المللی برگزار شد.

وی گفت: با توجه به مسائل و مواردی همچون ثبت برند، پیدا کردن بازار و بازاریابی و دوره‌هایی که برای ارتقاء و بالا بردن کیفیت محصولات در حوزه کارآفرینی وجود داشت، برگزاری چنین کارگاه آموزشی احساس می‌شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان با اشاره به تلاش‌های انجام شده تصریح کرد: وی گفت: خوشبختانه در استان شاهد تشکیل تعاونی‌های خرد اعتبارات روستایی بودیم و با تلاش و پشتکار بانوان کسب و کارها به مرحله کارآفرینی رسیدند.

وی ادامه داد: در یکی از بخش‌های شهرستان‌های استان، 30 تعاونی زنان روستایی تشکیل شده که این امر بسیار موفقیت‌آمیز بوده و نمونه‌های زیادی در همین راستا وجود دارد.

شوخی مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان در مورد روستای بدون افراد "بیکار" در مریوان!

آژیر با اشاره به اینکه هم‌اکنون استان کردستان در زمینه تشکیل صندوق‌های خرد زنان روستایی پایلوت کشوری است، افزود: در حال حاضر 50 صندوق خرد روستایی در سطح استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط استان به جایی رسیده‌ایم که روستای بدون بیکار اعلام کنیم!، اظهار کرد: این امر در یکی از روستاهای توابع شهرستان مریوان محقق شده است.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان در پاسخ به این سئوال که در راستای توانمندسازی بانوان استان چه اقداماتی صورت گرفته است، گفت: در همین راستا انجمن کارآفرینی زنان تشکیل شده و در این کارگاه آموزشی 70 نفر از بانوان کردستانی که اکثراً در حوزه کسب و کار فعالیت دارند، شرکت کرده‌اند.

وی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مدیریتی، مهارتی و کارآفرینی به منظور توانمندسازی بانوان استان اشاره کرد و گفت: هدف از این کارگاه آموزشی، بررسی عواملی که می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت بیشتری در استان باشد بوده و اینکه انجمن زنان کارآفرین کردستان به انجمن کارآفرینی بانوان ایران معرفی شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان خاطر نشان کرد: همچنین به منظور توانمندسازی بانوان کردستانی و به‌منظور حمایت از آنان در نمایشگاه‌های کشوری، منطقه‌ای و استانی انجام شده و در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت شهرک‌های صنعتی برای تأسیس کارگاه‌های ثابت و مرکزی صورت گرفته است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دفتر امور خانواده ریاست جمهوری گفت: بیشتر زنان و بانوان کارآفرین استان در زمینه‌های هنری، محصولات کشاورزی و صنایع دستی مخصوص استان همچون قالیبافی که یکی از قطب‌های اصلی قالیبافی ایران است، فعالیت دارند.

آژیر از فعالیت کانون بانوان صادرکننده و بازرگان در استان کردستان خبر داد و افزود: خوشبختانه زنان کردستانی صادرکننده، توانمند و باانگیزه هستند و تسهیلات و حمایت‌هایی که از ما خواسته‌اند در تا جایی که امکان داشته پرداخت و انجام شده است.

وی اظهار کرد: همچنین به‌منظور حمایت از بانوان کارآفرین، تفاهم‌نامه‌هایی با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده تا تسهیلات در اختیار آنها قرار گیرد.

انتهای پیام/

0