کمک‌های مردمی جشن‌ عاطفه‌ها به بیش از 800 هزار نیازمند ارائه می‌شود

مهدی بلوکات در حاشیه مراسم جشن عاطفه‌ها که در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به مجموعه طرح‌های برجسته کمیته امداد اظهار داشت: یکی از طرح‌‌های برجسته کمیته امداد جشن عاطفه‌هاست، چراکه در مجموعه اقدامات مردم، خیر ماندگار است البته این موضوع خدشه‌ای به سایر ارزش‌ها مثل اطعام وارد نمی‌کند ولی از جهت اینکه یکی از عوامل کاهش فقر و عدم استمرار آن محسوب می‌شود، حائز اهمیت بسیار است.

وی با اشاره به ضرورت ارتقاء تحصیلی در میان دانش‌آموزان و دانشجویان زیرپوشش کمیته امداد تصریح کرد: در میان خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد 380 هزار دانش‌آموز و دانشجو داریم که باید تلاش کنیم تا زمینه‌های ادامه تحصیل آنها فراهم شود، چراکه در این صورت به طور ریشه‌ای می‌توان زمینه توانمندی آنها را فراهم کرد.

قائم مقام معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه ارتقاء سطح دانش مسأله راهبردی کمیته امداد جهت پیشبرد توانمندی خانواده‌های زیرپوشش است عنوان کرد: برگزاری جشن عاطفه‌ها شامل سه بخش می‌شود که نخستین آن ارتباط با صنوف، تولیدکنندگان و توزیعکنندگان لوازم التحریر، کیف وکفش است تا بتوان کمک‌های نقدی و کالاهای مرغوب را از آنها دریافت کرد.

بلوکات با اشاره شناسایی و احصاء نیازهای دانش‌آموزان و دانشجویان زیرپوشش گفت: بخش دوم جشن عاطفه‌ها حضور مردم است، چراکه مسئولیت اجتماعی از دغدغه‌های جدی جامعه است که برآمده از مسئولیت دینی و انسانی ما است.

وی ضمن بیان اینکه دریافت کمک‌های مردمی در سال‌های گذشته بیشتر از طریق پایگاه‌ها بود خاطرنشان کرد: دریافت کمک‌های مردمی به صورت مستقیم چند ایراد داشت از یک سو امکان دسترسی همگان وجود نداشت و از سوی دیگر برپایی پایگاه‌ها با صرف هزینه‌های زیادی همراه بود از اینرو از سال گذشته و به صورت گسترده‌تر از امسال از طرق غیرمستقیم اقدام به دریافت کمک‌های مردمی می‌کنیم.

قائم مقام معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: از سال گذشته به صورت محسوس پایگاه‌ها کاهش پیدا کرده؛ البته به همان نسبت بسترهای لازم و کارآمد برای حضور مردم را فراهم کردیم که یکی از آنها از طریق سرشماره #* 8887 * بوده است.

بلوکات با اشاره به اینکه از مزیت‌های فناوری‌های نوین این است که افراد می‌توانند کمک‌های خود را به استان‌هایی که تمایل دارند پرداخت کنند بیان کرد: سایت رسمی کمیته امداد به نشانی emdad.irو شماره حساب 3333 بانک ملی هم آماده دریافت کمک‌های مردمی است، ضمن اینکه از طریق پیامکی نیز با ارسال عدد 1 به 8887 نیز امکان کمک‌رسانی فراهم شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در گذشته زمان زیادی برای جمع‌آوری و توزیع کمک‌ها صرف می‌شد تأکید کرد: به کمک فناوری‌های جدید این زمان کم می‌شود و قبل از شروع سال تحصیلی کمک‌ها به دست نیازمندان می‌رسد که در همین زمینه تجربه سال گذشته نشان از افزایش دریافتی کمک‌ها داشت که بر طبق آمار در سال 95، در مجموع 53 میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده که پیش‌بینی می‌شود امسال هم افزایش درآمدی داشته باشیم.

قائم مقام معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تأکید بر حداقلی شدن زمان، کاهش هزینه و پرداخت به موقع کمک‌ها به عنوان دستاورد این طرح تصریح کرد: پایگاه‌هایی در سطح کشور داریم که به صورت نمادین اقدام به دریافت کمک‌های مردمی می‌کنند.

بلوکات با اشاره به مرحله سوم جشن عاطفه‌ها اظهار داشت: مرحله سوم جشن عاطفه‌ها در سطح مدارس کشور با نواختن زنگ عاطفه‌ها و با مشارکت دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود به علاوه ممکن است دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعتی زیرپوشش کمیته امداد نباشند که از طریق شناسایی مدیران مدارس این قبیل کمک‌ها به این دسته از دانش‌آموزان نیز ارائه می‌شود.

وی ضمن اشاره به مشارکت آموزش و پرورش جهت شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعت گفت: پیش‌بینی می‌شود که 500 هزار نفر دانش‌آموز بی‌بضاعت به کمک آموزش و پرورش شناسایی شوند که با احتساب 380 هزار دانش‌‌آموز و دانشجوی کمک امداد در مجموع به بیش از 800 هزار نفر کمک ارائه خواهیم کرد.

قائم مقام معاونت مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در پایان ضمن تشکر از خیرین و مردم جهت کمک به جشن عاطفه‌ها خاطرنشان کرد: در گذشته و از طریق پایگاه‌ها، نمی‌توانستیم خیرین را شناسایی کنیم اما اکنون به صورت اختیاری افراد خیر با مراجعه به سایت کمیته امداد می‌توانند خود را معرفی کنند تا بتوان ارتباط دو سویه‌ای با آنها برقرار و روند خدمت‌رسانی را ارتقا دهیم.

انتهای پیام

0