بالغ‌بر نیمی از اعتبارات ابلاغی ورزش و جوانان تخصیص یافته است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، فرزاد فتاحی ظهر امروز در جمع نمازگزاران نماز جمعه سمنان به مناسبت هفته تربیت‌بدنی اظهار داشت: در برنامه بودجه سال 96 بالغ‌بر 10 میلیارد تومان اعتبار به امور ورزش و جوانان استان سمنان ابلاغ شد که تخصیص 100 درصدی این مبلغ در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بالغ‌بر نیمی از این اعتبارات تاکنون تخصیص‌یافته است افزود: این رقم معادل 5 میلیارد و 600 میلیون تومان است که تخصیص باقی‌مانده آن می‌تواند تحول عظیمی را در افزایش سرانه‌های ورزشی استان سمنان ایجاد کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تأکید بر اینکه راه‌اندازی فضاهای ورزشی و توزیع امکانات ورزشی در مناطق محروم و روستایی در اولویت این نهاد قرار دارد بیان کرد: به مناسبت هفته تربیت‌بدنی تعداد زیادی از خانه‌های ورزش روستایی افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

وی از سفر وزیر ورزش به این استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: افتتاح استادیوم‌های ورزشی در سه شهرستان گرمسار، شاهرود و دامغان از مهم‌ترین برنامه‌های سفر وزیر به این استان است.

فتاحی با بیان اینکه افتتاح سالن‌های ورزشی، خانه‌های ورزش روستایی از دیگر برنامه‌های سفر وزیر به این استان است تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی این بخش در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: تاکنون بالغ‌بر 31 سالن ورزشی با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به آن‌ها واگذارشده است و به همین سبب می‌توان درروند تکمیل پروژه‌های عمرانی در حوزه ورزش اقدامی اساسی انجام‌شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به وجود 24 پروژه نیمه‌کاره در استان تأکید کرد: با تخصیص و جذب اعتبارات دولتی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این پروژه‌های ملی و استانی تا پایان سال 97 بهره‌برداری می‌شوند.

انتهای پیام/

0