نخستین خادمان حسینی استان زنجان به عراق اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان،به نقل از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان، رضا حسینی در همایش خادمان اربعین حسینی با بیان اینکه زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی در دو سال گذشته تلاش‌های خوبی در مورد مراسم اربعین داشته است اظهار داشت: انتظارات از این استان به جهت اینکه زنجان پایتخت شور و شعور حسینی نامگذاری شده روز به روز بیشتر می‌شود.

وی افزود: مناسبت‌های جهانی که در ماه محرم و در حسینیه اعظم و زینبیه اعظم برگزار می‌شود نام زنجان را با این ویژگی در زبان‌ها جاری ساخته که این امر وظیفه ما را سنیگن کرده است.

رئیس ستاد اربعین استان زنجان با اشاره به تلاش شبانه روزی دست اندرکاران مراسم اربعین در این استان ابراز کرد: خوشبختانه مقدمات لازم برای این امر فراهم شده و امروز بعد از نماز مغرب و عشا نخستین گروه خادمان اربعین حسینی زنجان عازم کشور عراق خواهند شد.

وی با اعلام اینکه این گروه برای آماده کردن موکب‌های مدنظر اعزام می‌شوند تا خدمات‌رسانی طبق جدول زمان‌بندی انجام شود، گفت: امیدواریم بتوانیم خادم خوبی برای حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و زائران آن حضرت باشیم.

حسینی با اشاره به مکان‌های پیش‌بینی شده برای موکب‌های استان زنجان خاطرنشان کرد: مکان مناسبی در شهر نجف که مجموعه ورزشی این استان است برای موکب زنجان واگذار شده و همچنین مجموعه‌ای نیز در کوفه در اختیار استان ما قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در شهر سامرا نیز استان زنجان حضور خواهد داشت که حسینیه اعظم و زینبیه اعظم به همراه اوقاف و امور خیریه استان موکبی را در این استان در اختیار می‌گیرند. 

رئیس ستاد اربعین استان زنجان با تاکید بر اینکه همه خادمان حسینی باید برای برگزاری هرچه باشکوه مراسم اربعین دست به دست هم دهند، اظهار کرد: امسال مرز خسروی باز شده و هفت استان که زنجان نیز جزو این استان‌ها است، ماموریت یافتند تا از این مرز تردد کنند. 

وی با اعلام اینکه ساعت ورود زائران از این مرز 8 صبح تا 16 بعداز ظهر خواهد بود، افزود: در 18 کیلومتری مرز خسروی و در شهر قصرشیرین ایستگاه‌های صلواتی مشخص شده که خدماتی به زائرین ارائه خواهند کرد و استان زنجان نیز از ابتدای آبان ماه تا دو روز بعد از اربعین ایستگاهی را برای ارائه خدمات شبانه روزی به زائران دایر می‌کند.

حسینی با بیان اینکه مقر اصلی موکب‌های زنجان در شهر نجف و همان مجموعه ورزشی است، گفت: شهرستان‌های خدابنده، ابهر و خرمدره موکب‌هایی دارند و دیگر شهرستان‌ها نیز در موکب زنجان حضور دارند.

ذبیح‌الله بابایی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان نیز در این همایش با اشاره به مشخص شدن مرز خسروی برای عبور زائران هفت استان از جمله زنجان اظهار کرد: موکب حسینیه اعظم، زبنبیه و اوقاف و امور در شهر سامرا مستقر می‌شوند.

وی با اعلام اینکه موکب شهرستان‌های ابهر و خرمدره در حیدریه مستقر خواهد بود، افزود: موکب شهرستان خدابنده در کوفه مستقر می‌شود و در شارع جنسیه نیز زنجانرود، ماهنشان، سلطانیه و طارم متمرکز می‌شوند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه فضایی نیز در نجف فقط برای اسکان در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: البته مقر اصلی موکب زنجان در شهر نجف و در مجموعه ورزشی این استان است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف در استان در بحث مراسم اربعین گفت: کمیته‌های فرهنگی، اسکان و پذیریش، خدماتی، پشتیبانی، امنیتی، مالی و بهداشت در این خصوص تشکیل شده است. 

بابایی بیان کرد: دو دستگاه پخت نان نیز با حضور 40 نفر از کارگران این قشر برای پخت نان به مراسم اربعین امسال منتقل می‌شوند. 

وی با بیان اینکه ریالی از اعتبارات دولتی در این امر هزینه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای محترم شهر زنجان طی دو سال گذشته کمکی در خصوص تامین برخی اقلام داشتند که امسال نیز پیگیری‌هایی در این خصوص انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان اظهار کرد: امسال موکبی نیز برای خواهران در نظر گرفته شده تا خدماتی مطلوبی به زائران خواهر ارائه شود.

انتهای پیام/

0