نیروگاه برق نگین مکران سال 98 به‌بهره‌برداری می‌رسد

جهانبخش جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهاربا اشاره به ‌پیشرفت 19 درصدی پتروشیمی نگین چابهار اظهار داشت: فاز اول عملیات احداث شهرک پتروشیمی نگین مکران به‌عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور در زمینی به مساحت هزار و 280 هکتار در حال ساخت است و تاکنون برای 7 واحد پتروشیمی آن مجوزهای لازم از سوی سازمان محیط‌زیست صادرشده است.

وی با اشاره به ساخت نیروگاه برق این شهرک افزود: عملیات احداث نیروگاه 340 مگاواتی برق شهرک نگین مکران با سرمایه‌گذاری 780 میلیارد تومانی از فرودین ماه سال 95 شروع‌شده و هم‌اکنون توسط شرکت مپنا در حال احداث است.

مدیر سایت پتروشیمی نگین مکران بابیان اینکه‌ هم‌اکنون ژنراتورهای این نیروگاه در حال ساخت است گفت: خوراک نیروگاه برق گاز متان است و بنا به پیش‌بینی‌ها تا سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد چراکه سعی شده هم‌زمان به رسیدن گاز به چابهار به افتتاح شود.

جعفری اشاره‌ای هم به پروژه گازرسانی به چابهار کرد و گفت: ازآنجایی‌که خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی چابهار از نیروگاه گاز ایرانشهر تأمین می‌شود، عملیات اجرایی خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار بااعتباری بالغ‌بر هزار و صد میلیارد تومان از اسفند 95 آغازشده است و هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی 16 درصد در حال اجراست.

انتهای پیام/

0