شهرکرد|اعتبارات محرومیت‌زدایی مناطق محروم‌ چهارمحال و بختیاری در بودجه‌ 97 پیش‌بینی‌‌می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اقبال عباسی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت 3 منطقه دهستان موگویی، بخش بازفت و منطقه دیناران، با اشاره به حضور مردم‌ در 22 بهمن‌ اظهار داشت: مردم‌ استان با اینکه حرف برای گفتن داشتند اما با صبر و حوصله حرفشان‌ را گفتند و حضور باشکوهی در راهپیمایی‌ داشتند.

وی با اشاره به ضرورت محرومیت‌زدایی‌ در 3 منطقه استان افزود: ما باید محرومیت‌زادیی را به سمت‌ تامین‌ معیشت مردم‌ و افزایش درآمد‌ ببریم‌ و بعد از آن به ساخت راه، مدرسه و خانه‌ بهداشت بپردازیم‌ چرا ‌که اگر معیشت‌ نباشد کسی در روستا ماندگار نمی‌شود‌.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت مشارکت مسئولان و بنیاد برکت در این زمینه بیان‌ کرد: طرح‌های کمک‌رسانی مسئولان و بنیاد برکت‌ در خصوص معیشت‌ و افزایش درآمد با اولویت‌بندی در روستاها اجرا شود.

عباسی خاطرنشان‌ کرد: مشکلات این‌ 3 منطقه در قالب یک تفاهم‌نامه‌ با بنیاد برکت‌ جمع‌بندی می‌شود تا سهم استان‌ و سهم‌ بنیاد برکت در این حوزه مشخص شود.

وی با اشاره به میزان‌ اشتغال در استان گفت: 18 درصد اشتغال در حوزه کشاورزی، 25 درصد در حوزه صنعت و 50 درصد در حوزه خدمات است‌.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ساخت دو سریال بی‌بی ‌مریم‌ و علیمردان‌خان بختیاری‌ تصریح‌ کرد: صدا و سیما با کمک بخش خصوصی می‌تواند این سریال‌ها را بسازد و به شبکه‌های ملی ارائه کند.

انتهای پیام/م

0