ایلام| توسعه استان ایلام در سطوح ملی دنبال می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشتد: استان در بحث جذب تسهیلات رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در سطح کشور عملکرد ضعیفی داشته است و تلاش ما در یک‌ماهه‌ی باقی‌مانده باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم عملکرد قابل قبولی را در استان ایجاد کنیم.

وی با اشاره به سفر معاون اول رئیس‌جمهور به استان خاطرنشان کرد: ما به دنبال برگزاری جلسه ستاد ملی اقتصاد مقاومتی با موضوع استان ایلام هستیم و در این زمینه باید مشکلات و مسائل استان را مشخص کنیم و اولویت‌های استان را احصاء کنیم به‌عنوان نمونه بحث راه‌ها، زیرساخت‌ها، خوراک پتروشیمی، سرمایه‌گذاری در پتروشیمی، کمک به صنایع تبدیلی و ایجاد منطقه‌ی آزاد را برای طرح در جلسه‌ی ملی ستاد اقتصاد مقاومتی آماده نماییم.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان با تأکید بر این‌که استان ایلام تمام مؤلفه‌های توسعه و پیشرفت را در خود دارد بیان داشت: ما نمی‌توانیم از استان‌هایی که هیچ‌گونه مزیتی برای توسعه ندارند تبعیت کنیم و باید نسخه‌ی خودمان را در استان داشته باشیم و به همین دلیل تلاش ما این است که در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی به‌طور اختصاصی استان ایلام را مطرح کنیم.

استاندار ایلام در این جلسه تصریح کرد: یکی از راه‌های توسعه استان جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد فرهنگ سرمایه‌گذاری در استان است و رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی باید به دنبال جا انداختن این‌گونه مباحث باشند.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: ما به دنبال کار و فعالیت و توسعه استان هستیم و تلاش ما عبور از مشکلات پیش روست و وقتی برای پرداختن به حاشیه‌ها نداریم از همه‌ی دوستان و رسانه‌ها نیز می‌خواهم فقط به فکر تعالی استان باشند و از پرداختن به مباحثی که هیچ سودی ندارد بپرهیزند چراکه ما با وحدت و همدلی است که می‌توانیم به اهداف خود دست‌یابیم.

انتهای پیام/

0