شهرکرد|آرامش و وحدت حاکم در چهارمحال و بختیاری باید حفظ شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اقبال عباسی امشب در شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اختلاف و اعتراضات اخیر در کشور اظهار داشت: برخی‌ها سعی دارند موضوعات را چالشی کنند و از این اختلافات برای خود کار و کاسبی درست کنند اما خوشبختانه استان ما در اعتراضات اخیر یکی از امن‌ترین استان‌ها بوده و در 22 بهمن نیز یکی از پرشکوه‌ترین راهپیمایی ‌ها را داشتیم که این نشان از عقلانیت و علاقه مردم استان به نظام است.

وی با بیان اینکه مردم دلسوز نظام هستند و همیشه جلوتر از مسئولان در صحنه حضور دارند، افزود: در چند روز اخیر برخی‌ها بیانیه و پیام‌هایی دادند تا اعتراضات ایجاد کنند اما مردم ما هیچ دخالتی نکردند و حتی دانشجویان، اساتید و گروه‌های سیاسی و احزاب در این برنامه‌ها مشارکت نکرند.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: عدم حضور مردم در این اعتراضات به دلیل رضایت ما نیست و نگوید چون از مسئولان راضی هستند اعتراض نکردند بلکه در حال حاضر مسئولیت ما سنگین‌تر شده و آرامش و وحدتی که دراستان حاکم است باید حفظ شود و بهانه دست سودجویان ندهیم.

عباسی با اشار به در پیش بودن ایام نوروز و چهارشنبه سوری خاطرنشان کرد: از تریبون‌های نماز جمعه باید جهت فرهنگ‌سازی چهارشنبه سوری استفاده شود تا فرصتی نشود تا افراد سوء استفاده کنند و شهرها و روستاها را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کنیم.

وی با اشاره به آمار طلاق در شهرستان بن گفت: علت طلاق تنها بیکاری و اعتیاد نیست بنابراین باید یک جلسه در خصوص بررسی مسائل مختلف طلاق برگزار شود تا ببینیم کدام شاخص بیشترین علت را در ایجاد طلاق دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مسئله کمبود آب تصریح کرد: کمبود آب در کشور یک واقعیت است اما نباید از آن به عنوان بحران یاد شود چرا که ناخودآگاه بحران به جامعه تزریق می‌کنیم بنابراین دولت، مسئولان و مردم باید خود را برای کمبود آب سازگار کنند و حتی مصرف و گفتمانمان باید سازگار باشد اما اگر بحث آب استان پیش آید کوتاه نمی‌آییم.

انتهای پیام/ش

0