مازندران|151 روستای مازندران تا سال 97 گازدار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نکا، محمود آستانه امروز در مراسم افتتاحیه پروژه گازرسانی به 11 روستای منطقه هزار جریب در روستای سه کیله، اظهار داشت: 151 روستای استان در دست اقدام برای گازرسانی بوده که برای این امر بیش از 200 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد که بخشی از آن تا پایان امسال و بخشی دیگر تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

وی افزود: ممکن است در مسیر گازر سانی لوله از جنگل عبور کند که باید منابع طبیعی، محیط زیس،  راه و ادارات دیگر همکاری و تعامل داشته باشند و موانع را برطرف کنیم.

آستانه بیان کرد: اینکه برق جایگزین سوخت گاز شود و مردم درکنار روشنایی نور برای گرما استفاده کنند، امری قابل اجرا بوده اما باید ساختار توزیع انرژی در ایران سامان یابد.

وی گفت: مجلس باید با وضع قوانین درآمد کشور را افزایش دهد تا خدمات کسب و کار به رفاه و نیامندی مردم جواب دهد. یارانه برای همه مردم بوده تا از طرفی قیمت بالا می‌رود درآمد مردم هم افزایش یابد ام اتنها فاز نخست اجرا شد و فاز دوم و سوم اجرا نشد که هزینه‌ها افزایش یافت اما درآمدها تغییر نکرد که برای سامان دادن به این بحث، ساماندهی یارانه‌ها امری جدی بوده که دولت و مجلس به تفاهم قابل قبول برسند.

مشاور وزیر نفت با اشاره به اهمیت سیاست توزیع انرژی، گفت: ما نیاز به وزارت انرژی داریم که اگر بتوانیم در بسیاری از روستاها به جای سوخت مایع، برق و گاز هزینه بر خواهد بود.

وی بیان کرد: سالانه حدود شش میلیارد متر مکعب گاز در کشور مصرف می‌شود که نیاز به صرفه‌جویی دربخش انرژی داریم و در پیک زمستانی امسال، روزانه 600 میلیون متر مکعب  گاز مصرف شد.

وی گفت:  تولید انرژی در چند سال گذشته از 250 میلیون به  530میلیون متر مکعب رسید که بخش اعظمی را به شبکه گاز وصل کردیم.

آستانه گفت: 91 درصد مردم مازندران به شبکه گاز وصل هستند و تنهابرای مازندران، سال گذشته و امسال  530میلیارد تومان در بخش گازرسانی هزینه شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران نیز در این نشست گفت:دغدعه نظام و دولت رفاه و آسایش مردم بوده که برنامه دولت این است که در روستاهای بالای 20 خانوار گازرسانی شود.

احمدپور افزود:151 روستا شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه وجود دارد که 78 روستا برای نکا بوده و با 200 میلیارد تومان آغاز شده که امیدواریم عملیات گازرسانی را تا پایان 97 به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام/ ع

0