دیدار نماینده ویژه پوتین با اسد در دمشق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه که به سوریه سفر کرده است با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

ریاست‌جمهوری سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این دیدار درباره همکاری و هماهنگی بین دو کشور در زمینه مبارزه با گروه‌های تروریستی و گسترده کردن تلاش‌های مشترک با هدف فراهم کردن زمینه‌های مناسب برای پیشبرد روند سیاسی به گونه‌ای که مردم سوریه بتوانند آینده کشورشان را تعیین کنند و حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور حفظ شود، بحث و تبادل نظر کردند.

لاورنتیف در این دیدار گفت: تشدید روند حملات گروه‌های تروریستی علیه مردم سوریه و حمایت شماری از کشورهای غربی و منطقه از آن‌ها بیانگر نفاق این کشورها و دروغ بودن ادعاهایشان مبنی بر تلاش برای پایان دادن به جنگ در سوریه و حل سیاسی بحران این کشور است.

مقامات غربی مدعی هستند که نیروهای وابسته به دولت سوریه روز سه شنبه غوطه شرقی را گلوله باران کردند و در این حملات بیش از 250 غیرنظامی کشته شده اند.

این در حالی است که گروه‌های تروریستی طی هفته‌های گذشته با بیش از 1500 خمپاره، غوطه شرقی دمشق و حومه را هدف قرار داده‌اند که در پی این حملات ده‌ها غیرنظامی جان خود را از دسته داده و یا زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

0