قاتلین شهدای خیابان پاسداران در اسرع وقت محاکمه و مجازات شوند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه ورامین ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و راه اندازی دسته های عزاداری و نیز تشییع نمادین آن حضرت گفت: قطعا کسانی که می توانستند قدم های موثرتری در خصوص این مراسم عزاداری بردارند و بر نداشتند، روزی پشیمان خواهند شد.

وی سپس به حادثه تلخ و دردناک شهادت تعدادی از عزیزان نیروی انتظامی و بسیجیان شیردل در خیابان پاسداران تهران اشاره کرد و افزود: اقلیتی به نام دراویش در کشور وجود دارند، که این افراد به اعتقاد ما از منظر فکری و اعتقادی دچار انحرافات جدی هستند، ریشه دراویش هم به دوران معصومین علیهم السلام بر می گردد، تا جایی که در دوران امام جواد، هادی و عسکری علیهم السلام شدیدترین تعبیرات در خصوص انحرافات فرقه های متصوفه را شاهد هستیم.

امام جمعه موقت ورامین با بیان این که فرقه های صوفی و درویش مسلکان از نظر تمام فقها و مراجع عظام تقلید دچار انحراف هستند، گفت: امیدوارم برخی از افراد این جریان به واسطه حوادث اخیر بیدار شده و از سران منحرف این فرقه ها تبری جویند، اما جمهوری اسلامی همواره حقوق این اقلیت ها را مانند سایر اقلیت های مذهبی به عنوان یک شهروند محترم شمرده است.

محمودی ترک دنیا و گوشه گیری و عزلت جویی را یکی از مطالبی دانست، که صوفیان به آن می پردازند و گفت: اما برخلاف ادعاها، این افراد به گونه ای دیگر رفتار می کنند و طی سال های اخیر در عرصه های سیاسی و اجتماعی فعال شده و یکی از این موارد حوادث اخیر است.

قاتلین شهدای خیابان پاسداران در اسرع وقت محاکمه و مجازات شوند

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: در شرایطی که دشمنان اسلام، انقلاب و نظام اسلامی به وسیله اغتشاش در داخل کشور در پی زیر سوال بردن نظام وتضعیف آن هستند، این فرقه صوفیه گنابادی تبدیل به آلت دست دشمن شده است، اگرچه برخی از اعضای فرقه بیانیه داده و عملکرد این ها را محکوم کرده اند، اما باید بپذیرند، که مدت نسبتا طولانی است، که خیابان پاسداران تهران عرصه تاخت و تاز این فرقه بود، تا جایی که ساکنین واقعی این خیابان را بلند کردند و در نهایت این جنایت بزرگ و بی سابقه توسط هواداران این فرقه رخ داد.

وی با بیان این که باید تدابیر لازم برای مصون ماندن جوانان انقلابی مردم از تعرض اشرار اتخاذ شود، گفت: چرا دستگاه های مختلف برای مبارزه با این منحرفان سریع تر وارد عمل نشدند، البته شهادت فرزندان این ملت برای همیشه به عنوان لکه ننگی بر پیشانی این منحرفان باقی ماند و آن ها برای همیشه در برابر این ملت سرافکنده خواهند بود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: امروز مردم از دستگاه قضایی خواستار اقدامی انقلابی در این خصوص هستند و نقدهایی نیز به عملکرد دستگاه قضایی وارد است، اما هرگز اجازه نمی دهیم، جایگاه این دستگاه توسط برخی سیاسیون غافل و فریب خورده مورد خدشه واقع شود، امروز باید دستگاه قضایی اقتدار و صلابت خود را به رخ بکشد و در اسرع وقت قاتلین شهدای عزیز محاکمه و در خیابان پاسداران مجازات شوند.

وی با بیان این که در این حادثه دردناک شاهد نقش آفرینی فضای مجازی بودیم، گفت: برخی مسئولان تا چه زمانی می خواهند در برابر فضای مسموم مجازی بی تفاوت باشند، آن ها ادعای انقلابی بودن و پایبندی به قانون اساسی دارند، اما نسبت به دغدغه های رهبری در خصوص فضای مجازی بی توجه هستند.

محمودی خطاب به برخی سیاسیون و قلم به دستان نیز گفت: جنازه شهید حدادیان به گفته مادر ایشان سوراخ سوراخ شده بود، اگر این اتفاق برای فرزندان خود شما می افتد، آیا باز هم قلم های خود را علیه ملت به کار می گرفتید، اگر در این دنیا کسی گریبان شما را نگیرد بدانید، قیامتی نیز وجود دارد.

حرکت به سوی اشرافی گری و دل سپردن به طبقات مرفه حرکتی ارتجاعی است

وی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری طی روزهای اخیر عبارت است از؛ تقدیر از حضور مردم در دفاع از انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن که آن را شبیه معجزه دانستند.

امام جمعه موقت ورامین مورد دیگر مورد اشاره رهبر را پیشرفت های جمهوری اسلامی در عرصه های پزشکی، هسته ای، نانو، دفاعی، زیست فناوری دانست و افزود: این انقلاب ملت را از توسری خوردن و ذلت خارج کرده و امروز سربلند و سرافراز است و این بزرگترین دستاورد انقلاب است.

محمودی گفت: ایشان حرکت به سوی اشرافی گری و دل سپردن به طبقات مرفه را به جای توجه به مستضعفان و قشرهای ضعیف و تکیه و اعتماد به خارجی های به جای تکیه به مردم را حرکت های ارتجاعی خواندند، لذا باید مواظب بود این ارتجاع اتفاق نیافتد. 

وی در ادامه بیان داشت: رهبر فرزانه انقلاب، اشرافی گری و امتیاز طلبی مسئولان، بی مبالاتی با بیت المال و بی تدبیری در طبقه مستضعف را حرکات ضد انقلابی دانستند. 

محمودی گفت: ما اعتقاد داریم باید همه افراد و جریانات سیاسی رهنمودهای رهبری که راه نجات کشور در سطح کلان است، را مد نظر قرار داده و به آن عمل کنند.

وی بیان داشت: مسئله رشد قلیان سراها و قماربازی در برخی از قلیان سراها بسیار خطرناک است و وضعیت صنفی برخی از مراکز جای تاسف دارد چرا برخی از متولیان و مسئولین بی تفاوت شده اند، چرا برای فرزندان و آینده خودمان نگران نیستیم اگرچه احاد مردم در این رابطه و مبارزه با فساد و انحراف مسئولیت دارند ولی من از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و مسئولین اصناف می خواهم به این وضعیت نگران کننده رسیدگی کنند.

0