اعضای شورای شهر نسبت به فردی که حرف مخالف دارد، وحشت دارند؟

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از استعفای نجفی از شهرداری تهران، گمانه های زیادی پیرامون جانشینی وی مطرح شده است. در این باره، اختلافات زیادی میان چهره های اصلاح طلب به وجود آمده است. یکی از چهره هایی که بر خلاف نظر اعضای حزب «اتحاد ملت» شهرداری محسن هاشمی را می پسندد، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است.

وی در گفتگو با روزنامه «اعتماد» با انتقاد از عملکرد شورای شهر تهران در طول یک سال اخیر گفت: شورای شهر با این نوع عملکرد یک سال شهرداری تهران را بین زمین و آسمان نگه داشته و عملا کار مثبتی در پایتخت اتفاق نیفتاده است. فقط هشدار می‌دهم که شورای شهر با این عملکرد غیر از آنکه خود را به لحاظ کاری زیر سوال می‌برد، مجموعه اصلاح‌طلبان و افرادی که آنها را به مردم معرفی کرده‌اند، نیز زیر سوال می‌برد.

کرباسچی اضافه کرد: مگر شورای شهر چند سال قرار است کار کند؟ ٤ سال این شورا می‌تواند کار کند که یک سال از آن، در شک و تردید چه کسی را معرفی کنیم یا چه کسی را معرفی نکنیم سپری شده است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: متاسفانه مهم‌ترین دغدغه امروز اعضای شورای شهر آن است که چه کسی میثاق نامه را امضا کرده است. از میان ٢٨ کاندیدای معرفی شده، ٢٥ نفرشان آمادگی و توانایی اداره شهر تهران را ندارند.

کرباسچی با رد توجیه اعضای شورای شهر در شهردار نشدن محسن هاشمی گفت: اینکه چمران به شورای شهر بیاید یا نه، چه تفاوتی خواهد داشت؟ اگر عضو شورا شود، مقابل ٢٠ نفر چه کاری می‌تواند انجام بدهد؟ این سبک برخورد در مجموعه‌ای که ادعای شنیدن سخن مخالف را دارد، درست نیست. آیا نسبت به فردی که احیانا یک کلمه حرف مخالفی داشته باشد، وحشت دارند؟

وی تاکید کرد: این شأن اصلاح‌طلبان نیست که نخواهند یک نفر حرف مخالف بزند. این یک بهانه برای این است که فرضا افرادی با هاشمی مساله دارند و نمی‌خواهند ایشان به عنوان شهردار انتخاب شود.  

0