داستان همشهری شیرازی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، ماهنامه داستان همشهری در ادامه‌ پرونده‌های موضوعی خود، شماره‌ شهریورماه‌اش را با موضوع شیراز گردآوری و منتشر کرده است.

روایت‌ها و داستان‌های ایرانی این شماره همه به قلم نویسندگان و هنرمندان اهل شیراز یا آن‌ها که برهه‌ای از زندگیشان را در شیراز گذرانده‌اند به نگارش درآمده‌ است.

 در بخش «درباره زندگی» امین فقیری، محمد کشاورز، طاهره ایبد، احمد اکبرپور، ابراهیم امینی و چند نویسنده دیگر هرکدام شیراز را با نگاه خودشان روایت کرده‌اند.

از دیگر مطالب این بخش روایت یوکو فوجیموتو نویسنده‌ ژاپنی است که با نثر شیرین خود به زبان فارسی از روزهای تحصیل در دانشگاه شیراز میگوید.

در بخش «داستان» نیز ابوتراب خسروی، مهدی جعفری و غلامحسین دهقان از جمله نویسندگانی هستند که این شهر را زمینه‌ روایت داستان‌هایشان قرار داده‌اند.

روایت‌های داستانی این شماره نیز با چهار مطلب و تصویر از چهار دوره‌ تاریخی (بعد از اسلام تا دوران معاصر) نگاهی درگذر و اجمالی به شیراز دارد.

مطالب بخش روایت‌های مستند هم از حال و هوای سفر به شیراز می‌گویند؛ از دیدنی ها و حرفه‌ها و گفت‌وگوهای مردم. «رشک بهشت» تجربه‌های سفر به شیراز و «آب ادکلن‌زده» ‌خاطرات یک تولیدکننده‌ عرقیجات و آبلیمو از جمله مطالب خواندنی این بخش هستند.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کامبیز درم‌بخش، اصغر عبداللهی، اختر اعتمادی، فرهاد حسن‌زاده، غلامرضا طریقی، الکساندر همن، ترور نوآ، حنیف قریشی، یودورا ولتی، ایان مک‌یوون، ویکتور ارافیف و... از دیگر مطالب این شماره است.

هشتادمین شماره‌ ماهنامه‌ داستان همشهری در ۲۶۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان از ابتدای شهریورماه در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.

0