تازه‌ترین «داستان» با طعم جنگ و مدرسه منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، شماره مهرماه ماهنامه‌ همشهری داستان همراه با لوح فشرده «داستان همراه ۹» (ویژه داستان‌های ایرانی) با ۳۲ صفحه اضافه در ۲۹۶ صفحه منتشر شده است.

در این شماره آثاری از گلی ترقی، عبدالله کوثری، اصغر عبداللهی، اسدالله امرایی، بلقیس سلیمانی، ماشادو د آسیس، سال بلو، حنیف قریشی، دیوید فاستر والاس و... می‌خوانیم.

ویژه‌نامه‌ پاییزی مجله‌ داستان به سراغ حال و هوای درس و مدرسه رفته و به همین مناسبت در بخش درباره‌ زندگی، دو روایت از آلبرت کوچویی و بیل‌برایسون و در بخش مستند، روایت شغلی یک فروشنده لوازم‌التحریر را در خود جای داده است.

 پرونده‌ روایت‌های کهن این شماره نیز با سه مطلب درباره‌ی تعلیم‌نامه ‌معلمان، تصاویر دانشجویان ایرانی در اروپا و اعلان‌هایی درمورد مدارس جدید، تصویری از فضای آموزشی دوره‌ی قاجار ترسیم می‌کند.

به مناسبت هفته دفاع مقدس نیز،   زندگی‌نگاره‌ «صدام» از مردعلی مرادی، داستان «شماره‌ کرایف» به قلم مهدی روشن‌روان و همچنین روایت‌ مستند و تصویری مریم کاظم‌زاده (از نخستین خبرنگاران و عکاسان زن حاضر در جبهه‌ی غرب) در این نشریه منتشر شده است.

همچنین به مناسبت ماه محرم «ای خسرو کم‌لشکر» در بخش مستند شماره مهر مجله داستان قرار گرفته است.

داستان‌ها و روایت‌هایی از کیومرث درم‌بخش، مسعود فروتن، جواد علیزاده، احسان رضایی، محمدرضا فرزاد، بهرنگ رجبی، آزاده کامیار، امین حسینیون، صابر قربانی، معین فرخی، لری مک‌کافری، مارتین اِمیس، کریستوفر سالومون، میشل وینترز، آملیا گری از دیگر مطالب این شماره است.

شماره‌ هشتادویکم ماهنامه داستان همشهری در ۲۹۶ صفحه، همراه با لوح فشرده «داستان همراه ۹»، با قیمت ۷۰۰۰ تومان منتشر شده است.

0