شفر: روزی می‌رسد که هواداران خوشحال به خانه برگردند

به گزارش ایسنا، وینفرد شفر بعد از تساوی بدون گل تیمش مقابل فولاد گفت: نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. از دفاع و حرکت روبه‌جلوی تیم مطمئن بودم. فقط یک شانس گل داشتیم. یکی از مشکلات بزرگمان این بود که خود را در شرایط گل قرار ندادیم. تا وسط زمین خیلی خوب کار می‌کردیم اما نتوانستیم پاس نهایی را به گوش‌ها و مهاجمانمان برسانیم.

او افزود: روز اول هم گفتم که باید بیشتر کار کنیم. خوشبختانه ملی‌پوشانمان به جمع ما اضافه شده‌اند. الان از ۱۰۰ درصد، ۶۰ درصد خواسته‌های‌مان را انجام داده‌ایم. بازی را خوب باز می‌کردیم. برابر یک تیم دفاعی مثل فولاد که خوب جمع شده بود، تنها راه این بود که از گوشه‌ها و شوتزنی به گل برسیم. متاسفانه سانترهای‌مان خوب نبود و ارسال‌ها یا بلند و یا کوتاه بودند. خیلی خوب بود ببینیم که روی چه چیزهایی باید کار کنیم.

او ادامه داد: پاس‌های اشتباه زیادی داشتیم و هنوز هماهنگی لازم را نداریم. می‌شد ببینیم هرچقدر بازی طولانی‌تر می‌شد، تیم استرس بیشتری پیدا می‌کرد. در هفته‌های آینده هدفمان کار کردن روی نقاط ضعف است و این که چه زمان توپ بلند و چه زمان توپ کوتاه بزنیم. مدافعان و دروازه‌بانمان عالی بودند. روی دروازه ما توپ زیادی نیامد. چشمی و حسینی دو مدافع ما خیلی خوب کار کردند. من توقع دارم تیم ما آرام‌تر بازی کند و آرامش داشته باشد. یک شانس خوب داشتیم و پاس، پشت سر شهباززاده فرود آمد. باید روی این مسائل بیشتر کار کنیم. در تمرین هم دیده بودم که باید خیلی کار کنیم و مطمئنم با توانایی بازیکنان مشکلات را حل می‌کنیم. از تماشاگرانمان تشکر می‌کنم. نمی‌دانم چقدر بودند ولی آنها آمدند. مطمئنم که روزی می‌رسد که خیلی خوشحال به خانه بر می‌گردند.

سرمربی استقلال درباره برنامه‌اش برای شکست دفاع تیم‌هایی مثل فولاد گفت: باید سریع‌تر از الان بازی کنیم. باید از گوشه‌ها فشار وارد کنیم. من همیشه به بازیکنانم هم گفته‌ام که باید توپ را به حرکت درآورد نه این که دنبال آن دوید. بازیکنان همه سعی خود را کردند ولی هماهنگی لازم را نداریم. فوتبال اول در ذهن است. کی به سمت توپ برویم و چه زمان باید توپ را ارسال کنیم. ما باید روی این‌ها تمرین کنیم. حریف ما بسته بازی می‌کرد. باید گوشه‌های‌مان تلاش کنند تا بهتر تیم را تغذیه کنند. این بازی را نگاه می‌کنیم و آنالیز می‌کنیم تا بهتر شویم.

ادامه دارد ...

0