ثبت نام بیش از ۵ هزار دانش آموز در مسابقه نور

به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ از ابتدای آذرماه سال گذشته کار خود را شروع کرده است. این مسابقه  که با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش­های علمی گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است، می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد. 

بین المللی بودن و فراهم کردن عرصه رقابت برای دانش‌آموزان سایر کشورهای اسلامی با حضور دانش ­آموزان برخی کشورهای منطقه، یکی از ویژگی­های مسابقه دانش‌آموزی نور در این دوره بوده است. تا کنون پنج هزار و ۴۸ دانش‌آموز در قالب دو هزار و ۱۶۷ نفر در این مسابقه شرکت کرده‌اند و هزار و ۸۵۴ فیلم به دبیرخانه مسابقه ارسال شده است.

دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقه دانش ­آموزی نور تا پایان خرداد ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام کنند. همچنین اختتامیه این رویداد علمی دانش‌آموزی همزمان با دهم ذی الحجه مصادف با عید سعید قربان برگزار خواهد شد.

مسابقه دانش ­آموزی نور با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادهای درخشان و ترسیم افق­های جدید در اذهان جامعه دانش­آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، توسط دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) برگزار می ­شود.

0