فهرست افزایش قیمت محصولات میتسوبیشی در ایران منتشر شد

تنها به فاصله‌ی ۳ هفته از ابلاغ رسمی دستورالعمل جدید واردات خودرو از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور که در آن تعرفه‌های واردات خودرو بر اساس حجم پیشرانه و ارزش گمرکی دچار تغییر شده است؛ شرکت‌های واردکننده‌ی خودروهای خارجی در حال اعلام لیست قیمت جدید محصولات خود هستند.

اولین شرکتی که قیمت‌های جدید محصولات خود را اعلام کرد کرمان‌موتور بود که به عنوان واردکننده‌ی محصولات هیوندای کره‌جنوبی در ایران فعالیت می‌کند. پس از آن نیز شرکت نگین‌خودرو نماینده‌ی رسمی رنو فرانسه در ایران قیمت جدید محصولات پرطرفدار این روزهای بازار خودروی ایران یعنی رنو تالیسمان و شاسی‌بلند کولئوس را بین ۴۰ تا ۵۴ میلیون تومان افزایش داد تا پیش‌بینی کارشناسان و فعالان بازار خودرو مبنی بر افزایش قیمت خودروهای وارداتی پس از اعلام رسمی افزایش تعرفه‌ی واردات خودرو تا ۹۵ درصد، محقق شود.

اما ابه تازگی، شرکت آرین موتور که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان واردکننده‌ی رسمی خودروهای میتسوبیشیژاپن به ایران معرفی شده است برای عقب نماندن از رقبا و از قافله‌ی افزایش قیمت‌های اخیر، فهرست جدیدترین قیمت محصولات خود را منتشر کرد.

براساس بخشنامه‌ی فروش جدید آرین موتور، خودروی شاسی‌بلند و قدرتمند اوتلندرکه تا پیش از این با قیمت ۲۵۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفت برچسب قیمتی ۲۹۹ میلیون تومانی به خود گرفته است و بدین‌ترتیب این شاسی‌بلند ژاپنی دچار افزایش قیمت ۴۸ میلیون تومانی شده است. دیگر رقیب این خودرو در گروه رنو یعنی کولئوس نیز پس از افزایش قیمت توسط نگین خودرو با قیمت ۲۹۸ میلیون تومان عرضه می‌شود. 

Mitsubishi ASX

دیگر خودروی جذاب میتسوبیشی، کراس‌اور ASX است که شاهد افزایش ۳۳ میلیون تومانی در قیمت آن هستیم. خودروی ASX در حالی از این پس با قیمت جدید ۲۲۹ میلیون تومان از سوی آرین موتور به فروش خواهد رفت که تا پیش از ابلاغ تعرفه‌های جدید واردات خودرو، قیمت ۱۹۶ میلیون تومان داشت. میتسوبیشی لنسر نیز از موج افزایش قیمت در امان نمانده و از این پس، سدان  ژاپنی در مدل ۲۰۱۸ با قیمت جدید ۱۷۹ میلیون تومان به علاقه‌مندان تحویل خواهد شد. پیش از این لنسر با قیمت ۱۴۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان توسط واردکننده‌ی رسمی محصولات میتسوبیشی در ایران به مشتریان تحویل می‌شد تا این خودرو هم، افزایش قیمت ۳۱ میلیون تومانی تجربه کند.

نهایتا خودروی کوچک و اقتصادی میتسوبیشی میراژ نیز شاهد کمترین میزان افزایش قیمت بوده است. این خودرو با ۱۲ میلیون تومان افزایش، از این پس با قیمت ۹۹ میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

جدول قیمت‌های جدید محصولات میتسوبیشی در ایران را در ادامه می‌توانید مشاهده نمایید. خودروهای میتسوبیشی از امروز ۲۳ دی‌ماه با قیمت‌های جدید مندرج در جدول زیر به فروش خواهند رفت.

خودرومدلقیمت پیشینقیمت جدید
میتسوبیشی اوتلندر۲۰۱۷۲۵۱,۹۰۰,۰۰۰۲۹۹,۰۰۰,۰۰۰

میتسوبیشی ASX

۲۰۱۷۱۹۶,۵۰۰,۰۰۰۲۲۹,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی لنسر۲۰۱۷۱۴۸,۷۰۰,۰۰۰۱۷۹,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی میراژ۸۷,۵۰۰,۰۰۰۹۹,۰۰۰,۰۰۰

پیش از این شرکت ایرتویا نیز همانند نگین خودرو و کرمان موتور از قیمت‌های جدید محصولات خود رونمایی کرده بود. قیمت خودروهای تویوتا نیز به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده‌اند.

0